חיפה (Haifa)

Home » Blog » ערים בישראל » חיפה (Haifa)

חיפה היא עיר הנמל המפורסמת ביותר בישראל, והעיר המעורבת העיקרית והבולטת בכל איזור הצפון. מאפיינים אלה הופכים אותה ליעד קולינארי נהדר ומיוחד. המבקרים בחיפה יכולים למצוא בה מגוון רחב מאוד של מאכלים, החל ממאכלי ים, המטבח המזרחי, המטבח הערבי – פלסטיני, ועד מטבחים מודרניים יותר כגון המטבח הגרמני, המטבח הצרפתי, המטבח האמריקאי והמטבח הסיני.
אחד המאכלים המפורסמים ביותר בחיפה הוא השווארמה. כן, דווקא מאכל זה, אשר לכאורה נראה פשוט ועממי, הוא מומלץ כל כך עבור כל מי שמבקר בחיפה. בחיפה יש סגנון מיוחד לשווארמות, ולא בכדי היא מכונה “עיר השווארמה”. בחיפה ניתן למצוא שווארמה רק בפיתה, והחיפאים עדיין מתנגדים בתוקף לשילוב של שווארמה בלאפה או בבגט כמו אחיהם מירושלים. בעיר יש המון מקומות אשר מוכרים שווארמה, אבל אנחנו ממליצים במיוחד על מקום קטן אשר נמצא במושבה הגרמנית, ממש ליד הכיכר המרכזית של שדרות בן גוריון. אתם כבר תזהו את המקום לפי התור שמשתרך שם החל משעות הצהריים המוקדמות.
אפשרות נוספת לסעודה איכותית בחיפה נמצאת במושבה הגרמנית. יש במקום מסעדות אשר מבקשות לשמר את המסורת הגרמנית והמזרח אירופאית של מייסדי המושבה הקטנה הזו בתוך חיפה, ומומלץ במיוחד להגיע למושבה באיזור הערב. מעבר לכך שמדובר במקום יפה ומקסים, השוכן למרגלות הגנים הבהאאים המיוחדים והנדירים ביופיים, המסעדות במושבה הגרמנית מכניסות אור וחיים לכל האיזור. הן שוקקות חיים ומאות בליינים וסועדים מגיעים למושבה על מנת לסעוד בהן.
איזור נוסף שחשוב להכיר בחיפה הוא איזור הכרמל, כלומר, העיר העליונה. במרכז הכרמל ניתן למצוא מסעדות, פאבים ובתי קפה רבים, כולם מודרניים ומציעים מטבחים מעורבים, כגון מטבח אמריקאי, מטבח סיני ומטבח ישראלי – מזרחי. גם כאן, ביקור בשעות הערב הוא מומלץ מאוד.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

YummyPick.com