ירושלים ( Jerusalem )

Home » Blog » ערים בישראל » ירושלים ( Jerusalem )

ירושלים היא כנראה העיר המפורסמת ביותר בעולם. לעתים היא מפורסמת לטובה, בהקשרים דתיים, היסטוריים וארכיאולוגיים, ולעתים היא מפורסמת לרעה, בהקשרים פוליטיים, מדיניים וצבאיים. בכל מקרה, אנחנו נניח את כל אלה בצד ונשים את הדגש על הצד המיוחד ביותר של ירושלים – הצד הקולינארי.
באופן כללי, ירושלים עדיין מחולקת בין העיר המערבית לעיר המזרחית. העיר המערבית מאופיינת יותר במודרניות, בשבירת המוסכמות ובניסיון מעניין להידמות לערים אחרות במערב. המטבחים שתוכלו למצוא בעיר המערבית הם מטבחי יוקרה, מטבחי שף, מטבחים אמריקאיים, דרום אמריקאיים, אירופאיים ואסייתיים. לעומת זאת, העיר המזרחית של ירושלים היא העיר המסורתית יותר. שם תוכלו למצוא מקומות אותנטיים יותר, פשוטים יותר, עממיים יותר – אך איכותיים לא פחות.
במרכז העיר המערבית נמצא שוק מחנה יהודה. זהו מקום חובה לכל תייר ומבקר בירושלים, ואנחנו ממליצים לכם מאוד להגיע לשם. מעבר לאווירת השוק הייחודית למקום, ניתן להתרשם ממגוון עצום של חומרי גלם מכל הסוגים והמינים, במחירים נהדרים. מומלץ לטעום את החלווה הירושלמית המפורסמת, ולא לשכוח לטעום גבינות איכותיות בדוכן הגבינות בכניסה הדרומית לשוק. לאחרונה עובר השוק תנופת פיתוח מרשימה, וכיום ניתן למצוא בו מסעדות נהדרות ובתי קפה עם אווירה מצויינת ונעימה. מומלץ לבקר במסעדת מחניודה, מסעדת שף מיוחדת ונהדרת, אשר משלבת בהצלחה יתרה בין מרכיבי ואווירת השוק, לבין שיטות בישול והכנה מודרניות ואיכותיות.
במזרח העיר ניתן להנות מאיכויות שונות לגמרי, הקשורות בעיקר במטבח הפלסטיני – הערבי. מדובר במטבח איכותי ביותר, אשר שם דגש רב על חומרי גלם טריים שזה עתה נקטפו. ניתן להנות ממגוון רחב של חומוסיות וקינוחים ברחבי השוק של העיר העתיקה, ממש ליד שער שכם, כאשר המקום הבולט ביותר בתחום הקינוחים הוא מעדניית “ג’עפר”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

YummyPick.com