ישראל ( Israel )

Home » Blog » ערים בישראל » ישראל ( Israel )

ישראל היא אמנם אחת המדינות הקטנות בעולם, הן מבחינת שטח והן מבחינת מספר התושבים, אבל מדובר באחת המדינות המגוונות ביותר על גבי כדור הארץ. כך למשל, בישראל יש תערובת מקסימה של אנשים שהגיעו מכל רחבי העולם – מארצות הברית, מדרום אמריקה, מרוסיה, ממזרח אירופה, ממערב אירופה, מצפון אפריקה, מהמזרח הרחוק, ממדינות ערב ומן המדינות השכנות. אם חשבתם שהאוכלוסייה בישראל הומוגנית, טעות בידכם. כיצד כל זה קשור לסצינה הקולינארית בישראל? ובכן, התוצאה של התערובת המיוחדת הזו של אנשים, היא שבישראל ניתן למצוא כמעט כל מטבח שקיים ברחבי העולם.
באופן כללי, המטבחים המזרחי והים תיכוני שולטים בעולם הקולינריה בישראל. יחד עם זאת, במדינה יש מגוון עצום של מסעדות אשר עוסקות במנות ממטבחים אחרים, כגון המטבח האירופאי, המטבח הרוסי, המטבח האתיופי, ההודי, הסיני, היפני, הערבי, הלבנוני, הסורי, האיטלקי, ועוד סוגים רבים אחרים.
דווקא כאשר מתרחקים מן מרכז המדינה, כלומר מאיזור תל אביב וירושלים, ונוסעים צפונה יותר או דרומה יותר, ניתן למצוא מגוון רחב יותר של מסעדות מיוחדות ומעניינות. כמובן שגם המסעדות של תל אביב ושל ירושלים הן מסעדות נהדרות באיכות מעולה, אבל לרוב אין להן בשורה חדשה שלא תמצאו במקום אחר. דווקא המסעדות הקטנות יותר, הנמצאות באזורים מרוחקים יותר כגון ירושלים המזרחית, הגולן, הגליל העליון, עמק יזרעאל והנגב, מצליחות להציע מטבחים מיוחדים ונדירים יותר. לכן, אם אתם מגיעים לביקור בישראל, בהחלט שווה להגיע לביקור באחד מן המקומות הרחוקים יותר שציינו כאן.
כך למשל, בנצרת תוכלו למצוא מסעדות ערביות – פלסטיניות מיוחדות, המתמחות בעשבי בר ובקינוחים נהדרים מן המטבח הערבי. בטבריה תוכלו להנות ממסעדות דגים מיוחדות, ובאיזור הגולן תוכלו להכיר את העדה הדרוזית המקסימה ולטעום מהמאכלים המיוחדים שיש לדרוזים להציע לעולם.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

YummyPick.com