מג'דל שמס (Majdal Shams)

Home » Blog » ערים בישראל » מג’דל שמס (Majdal Shams)

מג’דל שמס הוא יעד מומלץ במיוחד השוכן באחד האזורים היפים ביותר של ישראל. למרות שהכפר הדרוזי הזה נמצא בישראל, הוא מציע חוויה שונה לגמרי – חוויה של סוריה ושל לבנון. הכפר הזה שוקק חיים, צבעים וטעמים מיוחדים, אותם לא ניתן למצוא במקומות אחרים בישראל. ניתן למצוא בו מסעדות, בתי קפה, מועדוני נרגילה, שווקים, אירוח קולינארי ביתי, חנויות, שופינג, גלריות ואפילו מועדון כושר. בכפר נפתח לאחרונה מלון בוטיק המיועד לתיירים המעוניינים ללון בקרבת החרמון.
למרות כל המאפיינים הנהדרים האלה, הכפר מג’דל שמס הוא נטול פוזה תיירותית. השווקים, המסעדות ובתי הקפה לא מתבססים אך ורק על התיירים ועל עונת התיירות, והמקומיים פוקדים אותם לכל אורך השנה.
בכל מקום אליו תגיעו ברחבי הכפר, תוכלו להנות מארוחת בוקר דרוזית אותנטית ומיוחדת. מדובר כמובן בארוחה אשר כוללת פיתות דרוזיות, סלטים, חומוס דרוזי, תרד מטוגן בביצים, ומעדן מיוחד המכונה “קישק”. זהו למעשה בורגול המעורבב ביוגורט. התערובת הזו מיובשת ואז נטחנת, ולאחר מכן מבשלים בה תפוחי אדמה. חובה לנסות!
המטבח הדרוזי הוא מטבח בהשראה סורית – לבנונית. הקובה של הדרוזים הוא מאוד עדין, עלי הגפן הם בטעם חמוץ נהדר, וכל התבשילים, בין אם מדובר בבורגול ובין אם מדובר בסינייה, הם פשוט מעולים. כמובן שמי שרוצה יוכל להזמין גם שניצל וצ’יפס.
אסור לפספס את שוק יעפורי, הנמצא באמצע הדרך בין מג’דל שמס למסעדה, כפר דרוזי נוסף. השוק נמצא ממש מול אחוזת הקבר של הנבי יעפורי. השוק נראה לא פחות מאשר רחוב פריזאי, בו יש סחורה מכל טוב הגדל באזור – תפוחים, דבש, חלות דבש, לבנה, גרגירי חומוס, חומץ תפוחים, שמן זית, זיתים, קונפיטורות דלעת לבנונית ותאנים, זעתר, פיתות, רכז רימונים ועוד.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

YummyPick.com