מזרח ירושלים ( East Jerusalem )

Home » Blog » ערים בישראל » מזרח ירושלים ( East Jerusalem )

מזרח ירושלים הוא אותו חלק שישראל כבשה מירדן במהלך מלחמת ששת הימים. מדובר באיזור שנוי במחלוקת פוליטית עמוקה, ויחד עם זאת איזור מקסים עם אנשים חמים, מקסימים ומיוחדים. במזרח ירושלים ניתן למצוא מגוון נהדר של מסעדות מזרחיות המציעות מנות מהמטבח הפלסטיני, הסורי, הירדני, הלבנוני והמצרי, לצד מסעדות יוקרתיות יותר אשר מציעות מנות נהדרות במחירים אטרקטיביים במיוחד. בכלל, מזרח ירושלים היא כאילו חלק נפרד מירושלים המערבית, והדבר בא לידי ביטוי בעיקר במחירים. רמת המחירים של המסעדות (ובכלל) במזרח ירושלים היא נמוכה בהרבה יחסית לרמת המחירים של העיר המערבית, אבל אל תטעו ותחשבו שמדובר באיכות נמוכה יותר.
מזרח ירושלים הוא שטח ענק. מומלץ להתחיל בסיור בעיר העתיקה, ולהגיע לרובע המוסלמי והארמני. ברבעים אלה ניתן למצוא מסעדות אוטנטיות ומקסימות, לצד מסעדות יוקרתיות יותר המיועדות לתיירים. מסעדה מומלצת במיוחד נמצאת לא רחוק משער יפו, ברובע הארמני, ושמה “רוסיני”. מדובר במסעדת שף איטלקית, אשר מציע מנות כגון פסטה כבש, ריזוטו, לזניה, פיצה וכדומה, במחירים נהדרים ובאיכות מרשימה במיוחד. מקום נוסף בו מומלץ מאוד לבקר הוא ההוספיס האוסטרי. מדובר במקום עתיק אשר נהג לארח עולי דרך נוצרים שהגיעו לירושלים ממטרות דתיות. כיום מדובר במלון איכותי המציע סעודה אוסטרית נהדרת, כולל השניצל המפורסם ומאכלים אוסטריים נוספים.
בחלק אחר של מזרח ירושלים, ממש מתחת להר הצופים, ניתן למצוא את שכונת ואדי אלג’וז. זוהי שכונה מקסימה עם נוף יפה הצופה אל עבר העיר העתיקה. ברחוב הראשי של השכונה (רחוב ואדי אלג’וז) ניתן למצוא חומוסיות נהדרות ואיכותיות, ומקומות ביתיים אשר מוכרים קינוחים מזרחיים מסורתיים ומגישים קפה שחור ומיוחד. מומלץ מאוד להסתובב ברחבי השכונה ולהנות מהמגוון הקולינארי שהיא מציעה.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

YummyPick.com